Zamiast CADa oraz 3D MAXa

Najpopularniejszymi programami służącymi do projektowania 2D oraz 3D są programy CAD, 3D MAX oraz MAJA. W programach tych przygotować można projekty, plany, wizualizacje, projekty architektoniczne, rysunki techniczne. Programy te z uwagi na możliwości oraz popularność są bardzo drogie. Jednak na rynku istnieje sporo ich odpowiedników, które są dużo tańsze lub nawet darmowe.
Archimedes – program najczęściej wykorzystywany do projektowania architektonicznego. Najnowsza wersja tego programu daje dużo możliwości projektowych, do podstawowych projektów program jest jak najbardziej wystarczający. Archimedes daje możliwość eksportowania rysunków w formacie Scalable Vector Graphics (SVG), które można udostępniać innym bez konieczności instalowania programu.
QCad – program idealny do projektowania 2D, sprawdza się przy projektach technicznych, tworzenia planów budynków, architekturze ogrodu itp. Program z uwagi na prostą, dość intuicyjną obsługę polecany jest osobom, które dopiero zaczynają swoja karierę w projektowaniu graficznym.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *