Aplikacja FinePrint – ponadstandardowe możliwości drukowania.

Bez względu na to jakie oprogramowanie dostarczył producent Twojej drukarki możesz w lepiej wykorzystać swój sprzęt wgrywając dodatkowe oprogramowanie pochodzące z innych źródeł.
Jednym z interesujących programów, który wzbogaci funkcje drukarki jest aplikacja FinePrint. Zainstaluj ją w systemie Windows a otrzymasz wirtualny sterownik, który pośredniczy w komunikacji między aplikacją a rzeczywistą drukarką podłączoną do danego komputera lub udostępnioną w sieci lokalnej.
FinePrint to program obsługi drukarki, który umożliwi wydruk 2, 4 lub 8 stron na jednej kartce.
Dzięki temu niższe są koszty papieru oraz toneru lub tuszu, a także sam wydruk dokumentów trwa szybciej. Program oferuje m.in. opcję druku dwustronnego, sterowanie nasyceniem kolorów, tworzenie nagłówków i stopek z dowolnie wybranych plików graficznych, zapisywanie dokumentów do formatu: TIFF, JPEG, BMP, zapis wydruków do oddzielnego katalogu w celu sprawniejszego wyszukiwania i indeksowania dokumentów, skalowanie papieru, dostosowanie rozmiaru marginesów.
Ciekawą opcją jest także możliwość tworzenia „wirtualnych drukarek„, którym przypisane są odpowiednio skonfigurowane właściwości wydruku
Dowolny druk z dowolnej aplikacji może przekształcony na skalę szarości, czy rozjaśniony, co w przypadku wielu rodzajów wydruków oznacza po prostu oszczędność atramentu lub tonera. W przypadku dokumentów zawierających np. puste strony, FinePrint pozwoli na pominięcie tych stron w trakcie wydruku, co pozwoli oszczędzić papier. Pusty wydruk możesz oczywiście włożyć ponownie do podajnika papieru w drukarce, jednak w przypadku wielostronicowych dokumentów niewiele osób decyduje się na ręczne przeszukiwanie wydruków w poszukiwaniu pustych stron.
Program oferuje także ręczne ustawienie własnych parametrów dotyczących np. wielkości marginesów wydruku czy rozdzielczości druku.

Program FinePrint można pobrać stąd

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *