kod qr

Wizytówki z QR Code

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się wizytówki z QR Code.
Kod może zawierać Twoje dane takie jak imię, nazwisko, dane teleadresowe, link do Twojej strony internetowej, lub formularza.
Co ciekawe, QR Code zapisuje także vCard czyli „Kontakt” który możesz szybko zapisać w telefonie bez konieczności przepisywania numeru telefonu. To spore ułatwienie z pewnością docenią Twoi klienci i kontrahenci.

Chcesz skorzystać możliwości QR Code jednak nie wiesz jak?

qr kod dla wizytówkiJedyne co musisz zrobić to wejść na stronę z generatorem QR Code: www.qrcode-monkey.com lub www.qr-online.pl.
Kliknij w zakładkę vCard, a po dodaniu wszystkich niezbędnych danych zatwierdź przyciskiem „Creative QR-Code”. W ten oto sposób masz gotowy kod. Pamiętaj, by pobrać go w wersji wektorowej takiej jako pdf czy eps.
Teraz wystarczy, że zaprojektujesz wizytówkę i wstawisz pobrany kod.

Pamiętaj, by podczas projektowania wizytówki z QR Code kod był odpowiednio duży.

Jak to sprawdzić? Wystarczy, że wydrukujesz projekt w domu i przetestujesz, czy Twój smartfon potrafi go odczytać. Wydrukuj swoją wizytówkę na swojej drukarce wizytówkę i sprawdź czy Twój telefon jest wstanie go odczytać.

W jaki sposób skanować QR Code’y?

Jeśli nigdy tego nie robiłeś to uspokoimy Cię – to prostsze niż mogłoby się wydawać.
Wystarczy sam telefon wyposażony w aparat fotograficzny i aplikacja. Bez problemu pobierzesz jedną z nich w sklepie Google lub na iStore.
Po zainstalowaniu aplikacji przyłóż telefon do kodu, a ten sam go zeskanuje.

Życzymy dobrej zabawy i kreatywnego projektowania!

Zamów u nas wizytówki z profesjonalnym QR kodem
ul. Kościelna 8 41-200 Sosnowiec, śląskie
+48 32 266-49-52
businesscard sovier-vivre

Wizytówka – co powinna zawierać

Wizytówka stała się popularna z końcem XVIII wieku, wówczas pełniła nieco inną rolę niż dziś. Zostawiano ją w odwiedzanym domu bądź rezydencji by podkreślić fakt złożenia odwiedzin, bądź wręcz zastępowała ona wizytę. Pozostawienie karty wizytowej było dowodem pamięci i sposobem na podziękowanie.

Dziś wizytówka służy przede wszystkim do przekazania i zachowania danych adresowych. Jest bardzo istotnym elementem w pracy, jak również w życiu towarzyskim.

Pomimo niedużych rozmiarów wizytówki dają możliwość niedrogiej, ale skutecznej reklamy. Są przedłużeniem Ciebie i Twojej prezentacji. Warto stworzyć wizytówkę, która nie tylko przekaże o Tobie najważniejsze informacje, ale również zwróci uwagę odbiorcy.

Absolutne minimum, czyli jakie należy zamieścić na wizytówce to:

  • Twoje imię i nazwisko
  • Nazwę Twojej firmy
  • Dane adresowe – wymagane, jeżeli zapraszasz klientów do biura, sklepu, fabryki itp. (uważam za niepotrzebne, jeśli jeździsz do klientów i spotykasz się z nimi u nich)
  • Dane kontaktowe: telefon, adres e-mail, strona www
  • Stanowisko – w przypadku działalności jednoosobowych zakres tego, czym się zajmujesz jest ważniejszy niż nazwa Twojej firmy
  • Logo Twojej firmy

Dziś możliwości druku są tak duże, że jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Pamiętaj, że charakter Twojej biznesowej karty powinien odzwierciedlać charakter branży, w której pracujesz. Ogromne możliwości w designie wizytówek sprawiają, że każda osoba i firma może dopasować je do swojego wizerunku.

 

Druk 3 D wykorzystywany w naprawie uszkodzonej kości!

Naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej opracowali implant, który pomaga w naprawie uszkodzonej kości. Nie byłoby w tym nic tak zaskakującego gdyby nie fakt, że implant jest… drukowany w 3D!

Implant obecnie jest wykorzystywany wśród zwierząt, jednak wkrótce ma być także dostępny w leczeniu ludzi.

– Na razie skupiliśmy się na rynku weterynaryjnym. Mamy za sobą cztery przeprowadzone operacje na psach. Były to sytuacje nowotworu tkanki kostnej. Od operacji tych minęło dopiero pół roku, więc dopiero czekamy na długofalowe efekty tej nowatorskiej terapii — skomentowała kierująca zespołem dr Barbara Ostrowska.

Polimerowe porowate rusztowanie, które przypomina pumeks, jest biodegradowalne. Na nim mogą się osadzać komórki tkanki kostnej i stopniowo odbudować kość. Wraz z upływem czasu – do 24 miesięcy — implant się rozpuszcza. Czas rozpuszczania zależny jest od użytych materiałów.

Precyzja druku 3D pozwala na wytworzenie dowolnego kształtu rusztowania.

DRUK 4D

Od lat jesteśmy świadkami jak dynamicznie postępuje technologia drukowania 3D.  rozwoju technologii druku 3D. Chociaż wciąż dopiero odkrywane są nowe zastosowania druku 3D, naukowcy, już zastanawiają się co będzie dalej. A będzie to nic innego jak druk… 4D!
W druku takim czwartym wymiarem jest czas. Efektem działania drukarki nie jest konkretny przedmiot, ale pasma materiałów, które wraz z upływem czasu zmieniają się w taki sposób, by przekształcić się w ustalony wcześniej obiekt.
New Scienctis: „technika druku 4D polega na drukowaniu obiektów w 3D, które następnie zmieniają z czasem swój kształt i mogą poruszać się w sposób imitujący naturalne procesy”.
Druk 4D będzie można zastosować w dziedzinach takich jak budownictwo, medycyna oraz eksploracja kosmosu.
Wszystkie z elementów niezbędnych do wykonania końcowego obiektu wytwarzane są z użyciem drukarki 3D.  Przedmioty są projektowane w sposób, który pozwoli zmieścić możliwie najwięcej elementów na jak najmniejszej przestrzeni.
Aby to osiągnąć naukowcy wykorzystują między innymi krzywą Hilberta. Dzięki niej można zaprojektować duży obiekt na niewielkiej drukarce, co stanowi największą z korzyści tej techniki.
Wydrukowane obiekty pośrednie mają zaznaczone wszystkie zagięcia – po wystawieniu na działanie wody, elementy ruchome zginają się i skręcają, tak by uformować końcową konstrukcję.
Obecnie ciężko jest przewidzieć, w jakim dokładnie kierunku zmierzać będzie rozwój technologii druku 4D. Jedno jest pewne – rozwój na pewno będzie postępował.

Opis: Ręka trzymająca smartfon oraz drukarkę.

Drukowanie ze smartfona

Współcześnie rozwój technologii pozwala na drukowanie z każdego miejsca na świecie. Nowoczesne drukarki mają możliwość drukowania np. przez Wi-Fi lub bluetootha, jest to proste i bardzo wygodne rozwiązanie: jedyne co musisz mieć, to aplikację na telefonie, która umożliwi Ci dokonanie wydruku.
Google print jest dodatkowym rozwiązaniem, które sprawdza się, gdy nie masz oprogramowania od producenta drukarki. Google pozwala drukować dokumenty z każdego miejsca na świecie, musisz tylko jeden warunek: mieć dostęp do internetu.
Sekcję Google Cloud Print znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych przeglądarki Google Chrome. Zarejestruj podłączoną drukarkę i korzystaj z tej niezwykle wygodnej praktycznej funkcji.

Zobacz na naszej stronie Drukowanie z telefonu

Drukarka ma 78 lat

Już niedługo będziemy obchodzili 80 rocznicę istnienia urządzeń biurowych nazywanych kserokopiarkami. Dla większości użytkowników kserokopiarki istnieją niemal od zawsze. Współcześnie znajdują się w każdym biurze, a także bez problemu można znaleźć punkty ksero.
Pierwsze odbicie kserograficzne wykonano 22.10.1938 roku przez wynalazcę tego urządzenia, Chestera Carlsona. Był on naukowcem, adwokatem w sprawach patentowych. W celu ułatwienia swojej pracy dążył do stworzenia technologii umożliwiającej prostsze kopiowanie dokumentów.
Ostatecznie osiągnął sukces, a swoje dzieło nazwał wykorzystując greckie słowa „xero” oznaczające suchy i „graphein”, czyli pisanie.

Inkscape – kreator wykresów oraz schematów

Inkscape jest programem do tworzenia grafiki wektorowej. Dzięki licencji GNU GLP program ten jest darmowy. Program ten idealnie sprowadza się przy tworzeniu schematów oraz diagramów. Daje także możliwość wklejania obrazków oraz edytowania tekstu, dlatego chętnie wykorzystywany jest także do tworzenia posterów. Często w podstawowych projektach graficznych warto wykorzystać Inkscape, który z powodzeniem w prostych projektach zastępuje Corela.

Składanie rysunków – metoda „do teczki”

Składanie rysunków ma istotne znaczenie dla architektów, projektantów, grafików, inżynierów – wszystkich, którzy drukują swoje rysunki techniczne i zależy na tym, by zostały dobrze zachowane oraz były łatwo dostępne.
Możliwość automatycznego złożenia rysunku do formatu A4 daje gwarancje, że bez względu na wielkość rysunku, zawsze będziesz miał do niego dostęp. To praktyczne rozwiązanie ułatwi Ci dostęp do najważniejszych informacji, ponadto dzięki temu zaoszczędzisz na czasie, a także będziesz potrzebował mniej miejsca na ich przechowanie. Po złożeniu na wierzchniej stronie arkusza będzie znajdowała się tabliczka opisu rysunku.
Dzięki temu uchronisz się przed chaosem w zebranych projektach.

Wydruki na kopertach

Wydruk na kopercie to świetne rozwiązanie dla wysyłek masowych. Warto wykorzystać tę opcje np. przy wysyłce zaproszeń lub zawiadomień. Dzięki temu wysyłane listy wyglądają profesjonalnie, są eleganckie. Drukowanie na kopertach nie musi być przeznaczone wyłącznie dla firm oraz dużych korporacji, trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób wykonać prawidłowy wydruk.
1.W ustawieniach wydruku wybierz wielkość dokumentu zgodną z wielkością koperty jaką posiadasz.
2.Pamiętaj, aby orientacja (pionowa lub pozioma) strony była zgodna z ułożeniem koperty w drukarce.
3.Warto najpierw puścić wydruk testowy jednego egzemplarza, by upewnić się czy aby na pewno wszystko drukuje się zgodnie z naszym projektem.

Technologia druku atramentowego a leczenie oka

Brytyjscy naukowcy opatentowali metodę, w której druk atramentowy można wykorzystać w leczeniu ślepoty, zaćmy oraz innych chorób oczu. Dzięki użyciu drukarki do produkcji sztucznej tkanki, którą wykorzystać można do przeszczepu, daje większe szanse na wyleczenie choroby oraz korektę wad wzroku.
Specjalna drukarka atramentowa może drukować dwa typy komórek z siatkówki dorosłych szczurów: komórek zwojowych oraz komórek glejowych. Wytworzone komórki potrafią przetrwać warunki hodowlane, ponad to są zdrowe. Rozwój tej technologii jest duża szansą dla medycyny.

Drukowanie na szkle – ekstrawagancja i dobry styl

Druk stosowany jest w wielu dziedzinach życia. W ostatnim czasie furorę robi druk na szkle, który wykorzystywany jest do elementów dekoracyjnych mieszkań czy biur.
Szkło to specyficzny materiał, dobrze wykorzystany może stać się dziełem sztuki . Naukowcy postanowili wypróbować materiał ten do drukowania na nim wzorów i obrazów. Jak się okazało jest to jak najbardziej możliwe przy zastosowaniu nowoczesnej techniki druku cyfrowego atramentami UV. Technologia ta jest ekologiczna, polega na utrwaleniu farb promieniami ultrafioletowymi na powierzchni zadrukowanego podłoża – w tym przypadku szkła.
Przy użyciu tej technologii można drukować szklane obrazy, zdjęcia na szkle, bądź tworzyć ozdobne szklane wstawki do drzwi. Druk na szkle daje nieograniczone możliwości w dziedzinie aranżacji wnętrz.

 

logo na kawie

Drukowanie na kawie

O tym, że kawa budzi pozytywne skojarzenia wśród wielu konsumentów wie chyba każdy. Nic zatem dziwnego, że firmy zaczynają reklamować się poprzez drukowanie swojego loga na kawie. Jak to możliwe?
Istnieją dwie możliwości:
I. Druk na kawie
II. Druk przy pomocy kawy
Pierwsze drukowanie przy pomocy fusów kawy miało miejsce już 2009 roku. Wówczas zamiast tuszu użyto fusów z kawy. Jest to jedna z technik druku ekologicznego. Działa to w ten sposób że do cartridge’a wlewa się fusy, a następnie można przejść do drukowania.
Druga opcja – drukowanie na kawie, istnieje od 2008 roku i polega na tym, że karmel lub inna polewa spożywcza na kawach z pianką, czyli głównie latte i cappuccino drukuje czy też maluje zaprogramowany wzór – może być nim logo firmy.