Jak dobrze przygotować plakat cz. II

W ostatnim poście wymieniliśmy 5 ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy projektowaniu plakatu informacyjnego. Dziś uzupełnimy ten wpis o kilka kolejnych istotnych punktów.
1. Tło plakatu
Dobór tła jest istotny, gdyż w dużej mierze od niego zależy jak będzie prezentował się projekt i czy mniejszy tekst będzie odpowiednio widoczny. Ryzykowne jest stosowanie ciemnego tła, np. granatowego, gdyż jest to nieekonomiczne – wymaga dużej ilości farby, a ponadto nie każdy kolor i czcionka dobrze wygląda na tego typu tle.
2. Kolorystyka
Zadbaj o to, by kolory na plakacie się nie gryzły, np. żółty napis na niebieskim tle nie jest czytelny, zielony na czerwonym razi w oczy – przyciąga uwagę, lecz nie zatrzymuje jej na długo.
3. Wybór papieru

Podczas wydruku masz możliwość wyboru papieru: matowy lub błyszczący. Odradzamy ten drugi, gdyż odbija światło co powoduje, że treść na nim zawarta jest mniej czytelna.
4. Dodatki
Pomyśl nad dodatkowi drobiazgami, które będziesz mógł dołączyć do plakatu, a które tematycznie związane są z plakatem, np. przyprawy w prezentacji o ziołach.
Mamy nadzieję, ze tych kilka wskazówek ułatwi Wam przygotowani kolejnych prezentacji i sprawią, że będą one atrakcyjniejsze i czytelne!

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *