Jak dobrze przygotować plakat cz. I

Przygotowanie plakatu informacyjnego z myślą o zajęciach na uczelni bądź w szkol z goła wydawać może się zadaniem niezbyt skomplikowanym. Jednak po dłuższym przeanalizowaniu problemu okazać się może, że nie jest to takie proste zadanie. Postanowiliśmy Wam pomóc i wypisaliśmy kila ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas projektowania i wykonania plakatu. Przedstawimy je dwóch postach.

 1. Tytuł

  Tytuł plakatu powinien być wyraźny i czytelny. Rozplanuj go w takim miejscu, by rzucał się w oczy. W przypadku plakatów szkolnych oraz studenckich tytuł powinien znajdować się na samej górze bądź na środku, gdyż zadaniem takiego plakatu jest porządkowanie wiedzy.

 2. Czcionka

  Krój czcionki musi być prosty i czytelny! Pamiętaj, że przekazywana na plakacie informacja musi docierać do odbiorcy również w sposób wizualny!

 3. Schematy, wykresy

  Schematy, wykresy warto zamieszczać na plakatach, gdyż upraszczają one przekaz informacji. Pamiętaj jednak, by były one właściwie opisane. Zwróć uwagę na grafikę oraz staranność wykonania tego typu schematów, gdyż po wydrukowaniu powinny byś szczególnie czytelne i wyraźne.

 4. Miniaturki A4

  Jeżeli przygotowujesz plakat, który będziesz omawiać, warto przygotować mniejszą wersję swojego plakatu, którą wręczysz słuchaczom. Dzięki temu masz pewność, ze każdy zapozna się z informacją, którą chciałeś przekazać, i którą utrwaliłeś na plakacie.

 5. Grafiki, ilustracje, schematy

  Wszystkie wykorzystane w plakacie grafiki, ilustracje i schematy muszą zostać odpowiednio podpisane, by odbiorca mógł rozpoznać czego dotyczą.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *