Która drukarka lepsza: atramentowa czy laserowa?

 

Drukarka atramentowa czy laserowa – co najlepiej jest mieć w domu, która z opcji jest najbardziej korzystna?

Powszechnie uważa się, że drukarki laserowe są stosunkowo ekonomiczne, mimo, że tonery są bardzo drogie, to w perspektywie czasu ich zakup się zwraca. Jest to jednak błędne myślenie. W rzeczywistości drukarka laserowa stosowana w domu nie jest ekonomiczną. Dlaczego? Sęk w tym, że drogie tonery, gwarantujące wydruk tysięcy stron w ogóle się nie sprawdzają, tzn. drukują zdecydowanie mniej niż zakładają producenci. Nawet jeżeli znajdziesz na allegro tani zamiennik, nie będzie oznaczał on oszczędnego drukowania, ponieważ wydrukuje on nawet trzykrotnie mniej stron niż jego oryginalna wersja.

 

W przypadku druku atramentowego opłaca się on w przypadku niektórych producentów. Na ten moment na szczególną uwagę zasługuje Epson, którego drukarki atramentowe są wyjątkowo ekonomiczne. Koszt tuszu to około 30 zł (oryginał), starcza on na około 5 tys. stron wydruku. Jedyne co może odstraszyć, to wysoka cena tych drukarek.

 

Wybierając drukarkę do domowego użytku warto zastanowić się nad tym ile będzie trzeba wydać na starcie oraz ile będzie kosztowało uzupełnianie tuszu. Czasem warto zainwestować w rodzaj sprzętu, by później zaoszczędzić na uzupełnianiu tuszu.

 

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *