Rodzaje drukarek

Zanim podejmiesz decyzję, że swoją pracę, dokument, grafikę chcesz wydrukować powinieneś sprawdzić na jakim rodzaju drukarki najlepiej to zrobić. Różne rodzaje drukarek służą do innego typu druku. Warto sprawdzić, na której drukarce wydruk będzie wyglądał lepiej.
Drukarka igłowa – dawniej była najpopularniejszym typem drukarki. Największą zaletą tego typu drukarek są niskie koszty eksploatacji i możliwość drukowania kilku kopii na papierze samokopiującym. Do dziś korzysta się z niej podczas drukowania faktur.
Drukarka atramentowa – współcześnie wykorzystywana najczęściej. Umożliwia drukowanie w kolorze. Stosowany jest w nich atrament w czterech kolorach: cyjan, magenta, żółty i czarny (CMYK). W niektórych drukarkach stosuje się tusze „fotograficzne” oraz inne dodatkowe kolory. Największą wadą tych drukarek są dość duże koszty eksploatacji – przede wszystkim wysoka cena tuszu.
Drukarka laserowa – drukuje dzięki zmieszaniu na papierze cząstek tonera. Drukarka działa w taki sposób, że wałek selenowy jest elektryzowany, następnie naświetlony światłem laserowym, w efekcie czego miejsca naświetlone tracą swój ładunek elektryczny i nie przyciągają cząstek tonera. Toner z wałka przenoszony jest na papier, ostatecznie prowadzony jest proces utrwalania wydruku. Największą zaletą jest szybkość wydruku oraz bardzo dobra jakość, natomiast wadą głośność pracy.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *