Wybór oprogramowania CAD – na co zwrócić uwagę.

Wybranie dobrego oprogramowania CAD wcale nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Na rynku jest szereg rozwiązań, przez co wybór najlepszego programu staje się jeszcze trudniejszy.
Dziś podpowiadamy jakie cechy należy rozważyć podczas wyboru.
Przede wszystkim zwróć uwagę na Kompatybilność
Transfer danych pomiędzy projektantami bądź zespołami w firmie powinna odbywać się bez przeszkód, stąd istotnym jest by dany program obsługiwał formaty plików używanych w firmie.
Zwróć także uwagę na używany do oprogramowania sprzęt. Jeżeli jest to laptop bądź starszy sprzęt wybierz takie rozwiązanie CAD, które nie wymaga dużej mocy obliczeniowej.
Zastanów się także na ile dobrze znasz środowisko CAD. Interfejs to istotny czynnik w komunikacji pomiędzy użytkownikiem a programem. Wybór programu o prostym i intuicyjnym interfejsie zaoszczędzi Twój czas i nerwy.
Ważną funkcją jest także szybkość i wygoda działania.
Warto wybrać rozwiązanie, które umożliwi instalowanie dodatkowych narzędzi, nakładek oraz obsługuje popularne środowiska takie jak np. API: LISP, VBA, ZRX, .NET, SDS, które są wysoce kompatybilne z LISP, VBA, ARX, .NET i ADS programu AutoCAD.
Niektóre z oferowanych propozycji oferują ogromne możliwości, jednak często są niezwykle kosztowne. Wybierz oprogramowanie, które będzie przydatne – zrezygnuj z drogich rozwiązań, z których nie będziesz czerpał korzyści.
Wybór tego, czego naprawdę potrzebujesz pozwoli na szybki zwrot z inwestycji.

autocad vector

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *