drukowanie tabel z excela

Wydruk tabel z programu Excel

Użytkownicy programu Microsoft Exel nierzadko mają duży problem z odpowiedni wydrukiem tabeli. Dziś podpowiadamy w jaki sposób ustawić obszar wydruku by rozbudowana tabela zmieściła się na jednej stronie wydruku i co zrobić by nie musieć drukować niepotrzebnych danych z arkusza.
Na początku w programie Excel otwórz tabelkę, którą chcesz wydrukować i za pomocą myszy zaznacz obszar, który Cię interesuje. Wybierz zakładkę Układ strony, a kolejno wybierz opcję Obszar wydruku. Teraz z listy wybierz Ustaw obszar wydruku.
W lewym górnym rogu znajdź przycisk z logiem Microsoft Office, a nas¬tępnie wybierz polecenie na Drukuj. Zobacz Podgląd wydruku.
W pojawiającym się oknie możesz już zobaczyć jakie są obecne ustawienia wydruku. Żeby dostosować wydruk do jednej strony, wybierz ikonkę Ustawienia strony, zaznacz opcję Wpasuj w strony i w razie konieczności zmień orientację strony na Poziomą, by móc lepiej dostosować tabelę.
Zatwierdź używając przycisku OK i wybierz ikonę Drukuj. W taki sposób wybrany przez Ciebie obszar będzie wydrukowany na jednej stronie.

Zobacz również tutaj→ drukowanie tabel

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *