pixma 3400

Jak zwiększyć wydajność drukarki

Zastanawiasz się co zrobić by efektywnie wykorzystać domową drukarkę?

Zależy Ci na tym by wydruk był szybszy i tańszy?
Dziś przedstawiamy kilka sposobów jak zwiększyć wydajność drukowania.
Drukowanie szczegółów zazwyczaj wymaga sporo czasu. Jeżeli nieco zmniejszysz jakość drukowania, wydruki będą wykonywane znacznie szybciej , a na dodatkowo zaoszczędzisz przy zużyciu tuszu.
Jak to wykonać?
Wybierz z menu Plik | Drukuj w programie, z którego korzystasz. Następnie wybierz opcję Właściwości. Ustawienia drukowania są zróżnicowane i zależą od konkretnego modelu urządzenia. Obniż jakość drukowania, wybierz tryb szkicu i zobacz, czy odpowiadają ci uzyskane rezultaty.
Możesz także drukować znacznie szybciej, jeśli umieścisz dwie strony dokumentu na jednym arkuszu papieru. Taki sposób idealnie sprawdzi się w wypadku wydruku przepisów, arkuszy kalkulacyjnych czy innych dokumentów, do których nie zaglądasz często.
Z menu wybierz Plik -> Drukuj, a następnie przejdź do Właściwości. W karcie Wykończenie wpisz liczbę 2 w polu Strony na arkuszu.
Warto wiedzieć, że podłączenie drukarki do komputera ma duży wpływ na jej wydajność. Jeżeli masz drukarkę atramentową atramentówkę, zapewne podłączyłeś ją poprzez interfejs USB 2.0, który powinien zapewnić wystarczającą szybkość. Jeśli jednak jesteś posiadaczem drukarki sieciowej najlepiej jeśli użyjesz najszybszego z dostępnych łączy sieciowych.
Dobrym sposobem jest podłączenie drukarki sieciowej do rutera z kablem ethernetowym zamiast wykonywać połączenie bezprzewodowe.
Łącze kablowe w większości wypadków jest wydajniejsze. Pamiętaj także, że prędkość wydruku w sieciach Wi-Fi zmniejsza się wraz z odległością.
Drukuj witryny bez obrazków
Jeśli drukujesz treści z Internetu reklamy i grafika spowalniają nanoszenie witryn na papier. Zanim przejdziesz do wydruku wyszukaj w opcjach strony specjalnie przygotowanej wersji do wydruku. Kliknięcie jej przeformatuje stronę i usunie niepotrzebne reklamy.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *