jaki tablet graficzny

Wybór odpowiedniego tabletu graficznego.

Jednym z najbardziej popularnych sprzętów do cyfrowej grafiki jest tablet graficzny .
Urządzenie to cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród osób profesjonalnie zajmujących się grafiką, ale także wśród amatorów, dla których grafika jest hobby.
Tablet graficzny doskonale sprawdzi się w sytuacji kiedy praca myszką jest utrudniona lub po prostu nieefektywna.
Najczęściej urządzenie tego typu wykorzystuje się do obróbki zdjęć, tworzenia wektorowych rysunków, obrazków, grafik, a także do odręcznego pisania.
Rozglądając się za odpowiednim sprzętem weź pod uwagę jego wielkość.
Im większy tablet, tym rozdzielczość prac jest większa, a wraz z nimi większe są możliwości pracy graficznej.
Najbardziej popularne, z uwagi na uniwersalność i mobilność, są tablety w rozmiarze A5.Rozmiar A6 doskonale sprawdzi się dla osób, które pracują z dużą ilością detali.
Mały tablet graficzny i duży monitor to doskonałe rozwiązanie. Delikatny ruch rysikiem będzie dużo większy na monitorze.
Warto wiedzieć, że wymiary tabletów graficznych podawane są za pomocą liter S, M, L itd. Rozmiar S odpowiada formatowi A6, M – A5, L – A4, a XL – A3.
Podczas poszukiwań tabletu marzeń, warto zwrócić uwagę na parametry takie jak głębia koloru, jasność, kontrast i czas reakcji.
Tablety graficzne mogą być także wyposażone w funkcjonalne dodatki, jak np. dotykowa powierzchnia robocza, przyciski funkcyjne, touch ring (dotykowe kółko) i dodatkowe piórka.
Najistotniejszym elementem wyboru jednak pozostaje system roboczy urządzenia. Dziś najbardziej popularnymi graczami są trzy: Android, Windows oraz iOS iPadOS. Każdy system ma swoje wady i zalety, ale pod względem stabilności systemu i bezpieczeństwa jest tylko jeden zwycięzca. Wiecie który?

Aktualizacja

Od roku 2019 system iOS, który gości na tabletach firmy Apple otrzymuje swój własny, niezalezny system, który będzie nazywa się iPadOS. Tutaj można o nim więcej poczytać.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *