Smartfony idealne do zdjęć

Poszukujesz telefonu, który nie tylko będzie miał dobrą pamięć i będzie funcjnalny, ale także doskonale sprawdzi się do robienia wakacyjnych zdjęć?Zobaczcie przegląd ciekawych smartfonów z dobrym aparatem fotograficznym.Bez względu na to, na który z poniższych modeli się zdecydujesz, z pewnością będziesz zadowolony ze zdjęć.

Samsung Galaxy S7

Jedną z ważnych zmian w porównaniu do poprzedniego modelu GALAXY S6 jest zastosowanie technologii Dual Pixel. Dzięki temu rozwiązaniu każdy piksel tworzący obraz występuje w parze z pikselem AF z detekcją fazy. Efektem tego jest fakt, że autofokus działa niezwykle szybko i precyzyjnie. Jeśli od zdjęć wymagasz ostrości z pewnością ten model Cię nie zawiedzie.

Do kolejnych ważnych zmian zaliczamy zwiększenie rozmiaru pikseli (z 1,12 µm na 1,4 µm) oraz polepszenie jasności obiektywu (z f/1,9 na f/1,7). W połączeniu ze stabilizacją optyczną otrzymujemy dobrej jakości zdjęcia nawet późną porą. Tylną kamerą nagrasz filmy Ultra HD w 30 kl./s, Full HD 60 kl./s lub w zwolnionym tempie HD 240 kl./s. Zdjęcia możesz zapisywać w formacie DNG (RAW).

Huawei P9

Huawei P9 wyposażony jest w dwa tylnie aparaty. Pierwszy aparat jest standardowy (kolorowy), a drugi pozwala wykonać tylko zdjęć czarno-białych, dzięki sensorowi bez kolorowej mozaiki Bayera. Zdjęcia takie prezentują się znacznie lepiej, niż tradycyjne, kolorowe fotki przerobione na czarno-białe. To bardzo ciekawe rozwiązanie skierowane dla największych entuzjastów fotografii mobilnej. Smartfon zapisuje zdjęcia w formacie DNG (RAW).

Apple iPhone SE

Wyjątkowe zdjęcia i materiały wideo 4k zarejestrujemy dzięki 12-megapikselowej kamerze. A wykorzystanie funkcji Live Photos sprawi, że obrazy dosłownie ożyją na ekranie. Model SE to niewielki iPhone, który może naprawdę bardzo wiele.

Model jest znacznie tańszy od 6S, a oferuje dokładnie taki sam aparat tylny 12 Mpx, może nagrywać filmy 4K Ultra HD (30 kl./s oraz Full HD 120 kl./s.

Rejestracja obrazu w 4K zapewni Ci możliwość dojrzenia największych szczegółów. Twoje wspomnienia nabiorą całkiem nowego wymiaru.

LG G5

Producent stworzył imponującą, modułową konstrukcję, której dolną część możemy odłączyć i podpiąć np. uchwyt fotograficzny. Dzięki modułowej konstrukcji z wysuwaną baterią, smartfon G5 zapewni satysfakcję z tego, co lubisz robić: niezależnie od tego, czy fotografujesz, słuchasz muzyki, czy tańczysz.

Aparat z obiektywem o kącie widzenia 135° uchwyci jeszcze więcej. Szerokokątny obiektyw obejmie szeroką linię horyzontu, koncert na stadionie, czy całą plażę – wszystko, co widzimy gołym okiem, a nawet jeszcze więcej. Ponadto kamera 360 stopni pozwoli Ci bez najmniejszego problemu uchwyć wszystko, co znajduje się dookoła Ciebie za pomocą jednego kliknięcia.

 

UPDATE 2022

 

phone 13 pro max

Produkty roku 2021 – Fotopolis

Fotograficzny smartfon roku 2021


Miejsce 3

Xiaomi Mi 11 Ultra


Miejsce 2

Samsung Galaxy S21 Ultra


Miejsce 1

iPhone 13 Pro i 13 Pro Max

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *