czcionka bubscript

Druk cyfrowy czy druk offsetowy?

Zastanawiasz się czy wybrać druk cyfrowy czy offsetowy? Nasz dzisiejszy poradnik pomoże Ci podjąć decyzję.

Jeżeli zależy Ci na wykonaniu wydruku w szybkim czasie, to polecamy skorzystać z druku cyfrowego. Metoda ta jest dużo bardziej wygodna i usprawnia codzienną  pracę z dokumentami i materiałami  potrzebnymi do wydruku na ostatnią chwilę. Druk cyfrowy daje możliwości w szybkim czasie wykonania pojedynczych przykładów wydruku do akceptacji przed wydrukiem dużego nakładu. Wydruki cyfrowe można także uszlachetniać na wiele sposobów. Dodatkową korzyścią druku cyfrowego jest możliwość personalizacji wydruków tzw. druk zmiennych danych gdzie każdy wydruk może zawierać inne informacje takie jak nazwisko, adres, logo czy dowolnie wybraną personalizowaną grafikę.

Jeżeli dane zamówienie będzie powielane w wielu egzemplarzy i nie spieszy Ci się z wykonaniem zamówienia polecamy druk offsetowy.  Pamiętaj jednak, że przygotowanie do druku offsetowego wymaga sporo czasu i dużych nakładów finansowych do przygotowania produkcji, które rekompensują się dopiero przy naprawdę sporych nakładach.  Atutami druku offsetowego są większe możliwości edycji kolorów, druk na formatach powyżej SRA3 i bogate możliwości uszlachetniania wydruków.

Komentarzy (2)

  1. Zgadzam się z Tobą. Druk offsetowy jest opłacalny dopiero przy bardzo dużych nakładach, ponieważ przygotowanie klisz, matryc wszystko to jest czasochłonne i kosztowne.

  2. Dokładnie, zależy czego ktoś potrzebuje. Dla dużych nakładów jak najbardziej ok

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *