Uszlachetnianie druku za pomocą farb

Na rynku istnieje wiele metod uszlachetniania druku, stosowane są one głównie w branży reklamowej. Jedną z najpopularniejszych metod jest uszlachetnianie za pomocą farby.

Wydruk za pomocą podstawowych farb CMYK można wzmocnić dodatkowym zastosowaniem Cyanu, Magenty oraz farbami z katalogu Pantone. Dodatkowe farby spowodują, że wybrany przez nas kolor może być bardziej intensywny. Grafik dzięki temu ma większe możliwości podczas projektowania, kolorami podkreśli to, co w projekcie jest bardziej istotne. Taki druk jest bardziej kosztowny, dlatego stosuje się go do promocji produktów z wyższej półki.

Farby drukarskie można uszlachetnić dzięki dodaniu srebrnego lub złotego koloru farby. W efekcie otrzymamy odcienie metaliczne.

Wykorzystywane farby zmienne optycznie powodują, że w zależności od kąta nachylenia (odbicia światła) widzimy inny kolor. Farby te utrwalane są promieniowaniem UV.

Istnieją również farby widoczne tylko w promieniowaniu UV, stosuje się je głównie przy oznaczeniach oryginalności produktu, np. na etykietach alkoholowych.

 

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *