Druk na tkaninach

Druk na tkaninach to świetna możliwość dla firm, które szukają skutecznego sposobu promocji. Zanim jednak zdecydujesz się na nadruki na koszulkach, torbach itp., warto sprawdzić jaką techniką posługuje się wykonawca zlecenia. Poniżej kilka istniejących technik nadruków na tkaninach.
Sitodruk – najstarsza metoda ozdabiania odzieży, polega na szablonowym malowaniu wzorów. Technika znana już w starożytnych Chinach i Japonii, polega ona na przenoszeniu wzoru za pomocą szablonu-matrycy w kształcie siatki. Prześwity pozwalają przenieść farbę na materiał.
Termonadruk – technika polegająca na wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego wzoru pokrytego klejem. Daje on również możliwość wykonania kopii wzoru. Termodruki cechuje wysoka jakość oraz trwałość wykonania, jest idealna do ubrań wykonanych z grubego materiału lub o dziwnych kształtach, np. czapka.
Flex – najtrwalsza metoda tworzenia nadruków, polega na wycinaniu wzoru z pokrytej klejem folii za pomocą plotera lub laseru, następnie wgryzanie go za pomocą termoprasy. Jest ekonomiczna i bardzo trwała, można stosować ją przy nadrukowywaniu zdęć.

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *